Navigácia stránky


Skoč na:

Hlavné menu
Obsah

Viete, že malé Slovensko
je jednou z vodných veľmocí?

Navigácia stránky

Obsah


Ktorá je najlepšia?

Zdroj: Nový čas, 22.05.2011
Autor: Nina Kodajová
Hoci pitný režim treba dodržiavať počas celého roka, s pribúdajúcimi teplými dňami budeme potrebovať zvýšený prísun tekutín. Ako vybrať správnu vodu vám poradí odborníčka na výživu MUDr. Katarína Babinská a internetová stránka www.copijeme.sk.
viac

Slováci vlani vypili viac nealkoholických nápojov

Zdroj: webnoviny.sk, 24.05.2011
Spotreba nealkoholických nápojov na Slovensku v minulom roku rástla. Ako v utorok informovala Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku (AVNM), priemerný Slovák vlani podľa predbežných odhadov vypil 228,2 litra nealkoholických nápojov. V porovnaní s rokom 2009 ide o nárast o 3,1 litra na osobu.
viac

Svetový deň vody je venovaný vode v mestách

Zdroj: AVNM, 17.3.2011
Od roku 1993, kedy ľudia na celom svete po prvý krát oslávili deň vody, si pripomíname význam „modrého zlata“ každoročne práve 22. marca. Tohtoročný Svetový deň vody sa nesie v duchu hesla „Voda pre mestá: reakcia miest na výzvy.“ (Water for cities: responding to the urban challenge). Dostatok zdravej čistej vody je pre nás nevyhnutnosť, bez ktorej nevydržíme ani týždeň. Pri každodennom zhone, ktorým je dnešný človek „mestského typu“ povestný, je preto dôležité dbať na dostatočný prísun kvalitnej čistej vody a mať ju stále poruke.
viac

BUDIŠ je držiteľom značky kvality

Zdroj: Water Holding, a.s., 17.2.2011
Prírodná minerálna voda Budiš perlivá získala po prvýkrát prestížne ocenenie „ZNAČKA KVALITY SK“, ktoré udeľuje Ministerstvo pôdohospodárstva SR domácim poľnohospodárskym a potravinárskym výrobkom najvyššej kvality.
viac

Vlani vypil priemerne každý Slovák 70 litrov balenej vody

Zdroj:sme.sk 16.02.2011
Za uplynulý rok priemerne vypil jeden obyvateľ Slovenska viac ako 70 l balenej vody, z čoho 50 l tvorili čisté neochutené vody. V rámci segmentu čistých vôd sú stále najpredávanejšie prírodné minerálne vody, ktoré v roku 2010 tvorili 50,1 percent z celkového objemu predaných neochutených vôd v slovenskom maloobchode (50,8 percent v roku 2009).
viac

Pitný režim platí aj v zime

Zdroj: Chvíľka pre teba, 30.12.2010
Autor: L. Navrátil, T. Síleš
V zimných mesiacoch dochádza k subjektívnemu zníženiu pocitu smädu. To, že nás nesmädí a nezalieva pot ako v horúcom lete však neznamená, že naše telo odrazu potrebuje menej tekutín. V tomto období je náš imunitný systém vystavený zvýšenej záťaži, zápasí s rôznymi vírusmi a baktériami.
viac

Piť, či nepiť

Zdroj: Život, 03.09.2010
Autor: Dan Himič
Nielen o minerálnych prameňoch sme sa porozprávali s balneologičkou MUDr. JANKOU ZÁLEŠÁKOVOU.
viac

Priestor ponúka funkčnosť

Zdroj: Slovenský výber, 20.08.2010
Autor: Viera Vojtková
O tom, ako vyzerá trh s nealkoholickými nápojmi, sme hovorili s Mgr. Luciou Tomišovou, výkonnou riaditeľkou Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku.
viac

Minerálka

Zdroj: Nový čas pre Zdravie, 06.08.2010
Minerálky uľahčujú trávenie, neutralizujú žalúdočné kyseliny, pomáhajú pri zápaloch žlčníka či čriev, znižujú riziká ochorenia srdca, zásobujú telo dôležitými látkami. Viete, ako sa majú správne piť?
viac

Voda, ktorá najlepšie uhasí smäd

Zdroj: PRAVDA, 29.07.2010.
V horúcom lete smädí. Moderný človek má poruke množstvo nápojov, ktorými možno uhasí smäd. Už dávno nie sú v ponuke len klasické čisté minerálky, ale aj dômyselne ochutené prírodné vody.
viac

Voda z vodovodu je zdravá

Zdroj: SME-online, 20.07.2010
Výrobcovia nealkonápojov a minerálok sú z kampane o zdravej vode z vodovodu nervózni, lebo klesá predaj ich výrobkov, tvrdí šéf vodárov.
viac

Začnite deň plným dúškom

Zdroj: EUROTELEVÍZIA Špeciál, 9. 7. 2010
Ste unavení, zle sa sústredíte? Zrejme málo pijete! Ak bez jedla prežijeme týždeň aj viac, bez vody len niekoľko dní. Koľko by sme jej mali vypiť? Môžeme piť vodu z vodovodu, alebo staviť na minerálky? A na ktoré? Odpovieme vám!
viac

Voda z vodovodu zdravie nezlepšuje

Zdroj: SME online, 21. 6. 2010
Kampaň vodární „Pite zdravú vodu, nápoj z vodovodu" je klamlivá a zavádzajúca, tvrdí v rozhovore Lucia Tomišová, šéfka Asociácie výrobcov nealkonápojov a minerálok.
viac

Voda a zdravie

Zdroj: TA3, relácia ZDRAVIE, 13. 6. 2010
Hosť v štúdiu: MUDr. Janka Zálešáková, odborníčka na balneológiu, SZU a VŠ Sv. Alžbety
Téma: Pitný režim, rôzne druhy vôd, voda a zdravie
viac

Pitný režim detí

Zdroj: TV MARKÍZA, Teleráno, 6. 5. 2010
Hosť v štúdiu: Lucia Tomišová, výkonná riaditeľka Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd
Téma: Pitný režim detí
viac

Aqua naša každodenná

Zdroj: STRATÉGIE, 29. 3. 2010
Celé Slovensko vypije denne viac ako 10000000 litrov vody. Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd pripravila kampaň, ktorá má posilniť povedomie Slovákov o vode nevyhnutnej pre život každého z nás.
viac

Stále viac Slovákov pohŕda mestskou vodou

Zdroj: PRAVDA, 22. 3. 2010
Bez jedla vydrží človek aj mesiac, bez vody ani týždeň. Slovensko má dostatok zásob kvalitnej podzemnej vody a čoraz viac ľudí sa odpája od verejných vodovodov. Radšej využívajú studne alebo balenú vodu z obchodu.
viac

Svetový deň vody: Už po osemnástykrát

Zdroj: www.svet-komunikacie.sk, 22. 3. 2010
Ten tohtoročný sa nesie v duchu hesla Clean water for a healthy world - Čistá voda pre zdravý svet. V pití pramenitej a minerálnej vody je však Slovensko ešte stále pod priemerom Európskej únie.
viac

Voda na Slovensku

Zdroj: TV MARKÍZA, 22. 3. 2010
V Bratislave oslavovali svetový deň vody naozaj originálne. Na mieste zničeného, obrovského zdroja pitnej vody odhalili pamätnú tabuľu. Pred 40-timi rokmi ho nenávratne kontaminovala ropa z bratislavského Slovnaftu.
viac

Overte si čo pijete

Zdroj: TV JOJ, 19. 3. 2010
Slováci sú smädnejší. Minulý rok sme vypili o tretinu pramenitých a minerálnych vôd viac než po iné roky. Bolo to presne 374 miliónov litrom. Ak by sme k tomu pripočítali aj vodu, ktorú pijeme z vodovodu, číslo by narástlo. Ale nie každá voda je na pitie vhodná.
viac

Čo vieme o vode, ktorú pijeme

Zdroj: NOVÝ ČAS ZDRAVIE
V poslednom čase sa stále viac hovorí o vode a jej vplyve na ľudský organizmus. Akú vodu by sme mali piť, kedy a v akom množstve, na čo by sme si pri jej pití mali dávať pozor a podobne. Na Slovensku vznikla nová internetová stránka www.copijeme.sk, ktorá dáva odpovede na všetky tieto otázky.
viac

Nepredajná voda

Zdroj: TÝŽDEŇ, 8. 3. 2010
Podnikanie s minerálkami je vysoko konkurenčný biznis. Prevláda v ňom silný lokálpatriotizmus až ekonomický nacionalizmus. Na zotrvanie a prežitie treba ustavične vylepšovať produkty, hľadať nové trhy a bojovať s obchodnými reťazcami.
viac

Čo pijeme?

Zdroj: SLOVENKA, 16. 2. 2010
Jednoduchá otázka, na ktorú by mala byť jednoduchá odpoveď. Nie je to celkom tak. A práve o vode minerálnej, pramenitej, liečivej či vode z vodovodu diskutovali odborníci na tlačovej konferencii, ktorá odštartovala kampaň Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov aminerálnych vôd (AVNM).
viac

Viete, čo pijete?

Zdroj: TV MARKÍZA, Telerano, 19. 2. 2010
Hosť v štúdiu: Lucia Tomišová, výkonná riaditeľka Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd
Téma: Viete, čo pijete? Všetko o vodách na Slovensku sa dozviete na www.copijeme.sk
viac

O všetkých typoch pitných vôd na novej webstránke

Zdroj: Aktuality.sk, 11. 2. 2010
Všetko o vode a vodách u nás chce priniesť webová stránka www.copijeme.sk, ktorú pripravila Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku.
viac

Správny výber minerálok

Zdroj: STV, 13. 2. 2010
Po reklame na pitie vody z vodovodu, sa do boja púšťajú výrobcovia minerálok. Prostredníctvom novej kampane chcú Slovákov naučiť, ako si správne vyberať balenú vodu. Počet predaných fliaš vlani klesol. O koľko presne sa zatiaľ nevie. Podľa výrobcov aj v tejto oblasti úradovala kríza.
viac

Hovorme o zdravej vode

Zdroj: RÁDIO VIVA, 11. 2. 2010
Aby sme mohli piť zdravú vodu, musíme najskôr vedieť, čo pijeme. Všetko o vodách na Slovensku, ktoré je doslova vodnou veľmocou, sa dozviete na novom portáli www.copijeme.sk.
viac

Ktorá voda je zdravá

Zdroj: TV JOJ, 11. 2. 2010
Určite ste aj Vy zaregistrovali televíznu reklamu, ktorá hovorí, že zdravá je voda z vodovodu. Pobúrila prívržencov vody balenej. Podľa nich voda z vodovodu nie je zdravá, je len nezávadná či spisovne povedané zdravotne neškodná. A v tom vidia zásadný rozdiel, najmä keď sa pod kampaň podpísalo Ministerstvo zdravotníctva.
viac

Navigácia stránky